נמל התעופה רמון הבנייה וההיבטים הסביבתיים

נמל התעופה רמון הבנייה וההיבטים הסביבתיים

Student Name: 
דניאל קטנר
Supervisor: 
ד"ר חנן גינת

אזור נמל התעופה ע"ש אילן ואסף רמון (אזור המחקר) משתרע לאורך הערבה מבאר אורה עד מטעי התמרים הדרומיים של יהל כ-4 ק"מ. קצהו הדרומי של נמל התעופה ממוקם כ- 20 ק"מ מאילת. תפקיד הנמל הוא להחליף את שדה התעופה הפעיל כיום משטח אילת וזה צפוי להתרחש במאי 2017.
נהוג לעשות הבחנה בין שדה תעופה לנמל תעופה כאשר נמל תעופה הוא בין לאומי ושטחו וכמות האנשים שהוא מסוגל לקלוט גדול מזה של שדה תעופה שהוא בעיקר פנים ארצי ומסוגל לקלוט כמות קטנה בהרבה מזו של נמלי תעופה.
שדה התעופה אילת הוא שדה תעופה השוכן כיום בלב העיר אילת, בצמוד ובמקביל לכביש 90 - כביש הערבה. הנמל משמש לטיסות סדירות בתוך הארץ, לשדה דוב (זמנית), נתב"ג ולחיפה. בשני שדות התעופה הללו עברו בשנת 2014 1.4 מיליון נוסעים. השדות אינם ערוכים לכמות כזו של אנשים וזה מקשה על תפקוד שדות התעופה. בשדה הנוכחי באילת לא ניתן להאריך את המסלולים ואנו מתאים להיות נמל תעופה. השטח של השדה מבוקש לצרכי בנייה ותיירות. לפיכך במהלך עשרים השנים האחרונות נבחנו שלוש אפשרויות להעתקת שדה התעופה של אילת:
העתקת השדה לאזור עין עברונה כעשרה ק"מ צפונית לאילת, העתקת השדה לאזור שחורת
ובהסכם השלום בין ישראל וירדן שנחתם בשנת 1994 נקבעה האפשרות ששדה התעופה בעקבה יהיה שדה משותף לישראל וירדן.
עבודתי מציגה תמונות והסברים המתארים את שלבי הבנייה של נמל התעופה שנבנה במהלך השנים 2013-2016 20 ק"מ צפונית לאילת. המעקב הוא על פי אזורים שונים בשדה התעופה שצולמו במהלך הבנייה. האזורים שנבחרו כמתאימים למעקב.
חלק מרכזי בעבודתי היה לבחון את ההיבטים הסביבתיים שכוללים את השפעת הנמל על הסביבה בעת בנייתו ובעת הפעלתו. העליתי את הדרכים בהם הנמל פוגע בסביבה האנושית וטבעית וניסיתי לחפש דרכים לפתירת הבעיות או אלטרנטיבה לבעיה שהם יוצרים.
פגיעה בצומח – שטח נמל התעופה רמון שוטח ולכן נעקרה בו הצמחייה הטבעית. בנוסף לכך נותקו מקורות המים הטבעיים בעקבות בניית סוללות הניקוז.
זיהום רעש ואור – תפעול נמל תעופה מצריך תאורה רבה וכאמור מטוס הינו כלי מרעיש מאוד.
ניתן להציב תאורה חכמה כלומר כאשר יש לילה מואר אז התאורה תאיר פחות מאשר בלילה חשוך.
פגיעה בבעלי חיים – בערבה הדרומית יש מגוון רחב של בעלי חיים ייחודיים לאזור זה. עצם בניית נמל התעופה גרם להפחדת בעלי חיים והתרחקות שלהם מהאזור בו חיו.
פגיעה בציפורים – עמק הערבה הינו חלק מגשר אווירי בין אפריקה ואירופה לאורכו נודדים מעל מיליון ציפורים בשנה, בנוסף נמל התעופה שוכן סמוך לבתי גידול של ציפורים רבות. אפשר יהיה לנטר את כמות הציפורים המקננות ולראות את רמת הפגיעה וכך לנסות ולראות מה יהיה הפתרון הטוב ביותר לבעיה.
זיהום קרקע ומי תהום – בזכות הקרקע האלוביאלית (אדמת סחף) בעמק הערבה יש כמות רבה של מי תהום. אלו מחלחלים מתוך מי שיטפונות. נוזלים לא טבעיים שזורמים ומחלחלים עלולים לזהם את הקרקע ואת מי התהום.
פסולת מוצקה – בעקבות בניית נמל התעופה רמון נוצרה פסולת מוצקה בהיקפים נרחבים. פסולת זו פזורה ברחבי אזור הבניה וסמוך אליו. כיום ישנן דרכים לטיפול בפסולת מוצקה למשל מחזור.
זיהום על ידי שפכים – במקום בו צפויים לעבור מעל 4 מיליון נפשות בשנה ישנו הסיכוי לנזילת שפכים או לחוסר יכולת בטיפול בכמות כזו של שפכים. ניתן להקים מט"ש (מתקן טיהור שפכים) סמוך לנמל וכך לחסוך בעיות שעלולות לקרות.
זיהום אוויר – דלק המטוסים שנשרף משאיר שובל של חומרים כימיים מסוכנים לאדם ולחי. על אף ש"תרומתו" לזיהום האוויר נעמדת על כ-2% מכלל הזיהום הנגרם ע"י אדם.

פיתוח מחלף עבור שדה התעופה ליד באר אורה גרמו לדליפת נפט. מיקומו הקריטי של צינור הנפט, מעל אחד האפיקים המרכזיים בחציית נחל רחם את כביש 90, השפיע מאוד על התוצאה. דליפת הנפט נמשכה כ- 40 דקות בה עבר הנפט מרחק של 1,200 מטרים ונשפך כ-5,000 מ"ק נפט גולמי. עיקר השטח המזוהם נמצא בשמורת עברונה ושמורת מסיב אילת, ומכסה שטח של כאלף דונמים.