סיכום אירועי יום המדע הלאומי

סיכום אירועי יום המדע הלאומי

20.03.17

במסגרת אירועי יום המדע הלאומי שנערכו בארץ הפעילו חוקרי מרכז מדע ים המלח והערבה 2 מוקדי פעילות לתושבי האזור בערבה ובים המלח.

בהפנינג מדע מרשים ומפגש מרתק ובלתי אמצעי עם מדענים מתחומי ידע שונים גלו מדעני העתיד את עולם המדע וסודותיו וחוו איך להיות חוקר צעיר ליום אחד.

התמונות מדברות בעד עצמן.

  1. יום המדע בים המלח התקיים ב 16.3.17 במכון המחקר החדש במצדה.

את הארוע סכמה ד"ר כרמית כהן מארגנת הארוע:

יום זה הוא חלק משבוע המדע הלאומי. ביום זה הגיעו כ 220 תושבי מועצה אזורית מגילות ותמר לאירוע שנוהל על ידי חוקרי מרכז מדע ים המלח והערבה - שלוחת ים המלח.

ילדי האזור והוריהם לקחו חלק בחגיגת מדע גדולה שכללה:

8 סדנאות מדעיות חוויתיות שחשפו את הילדים לנושאים מדעיים כמו – הכרת המאובנים, מבנה התא, מבנה העור, תגובות חומרים לחנקן נוזלי, המיקרוביום, חיידקים בגוף האדם, ורפאות ארכיאולוגית שהפעילו חוקרי מרכז המדע.

3 הרצאות בנושאים של חקיינות בטבע, ממצאים חדשים באתר מצדה והקשר בין תיירות ומדע לאורך כביש 90.

הופעה מדעית מלמדת ומרתקת של "גיא המדען" לילדים צעירים ולאורך כל האירוע, כ 50 איש משפחות ונוער לקחו חלק בפעילות מאתגרת של פיצוח חידות הקשורות לים המלח במסגרת "חדרי בריחה מדעיים"

תודות גדולות לד"ר כרמית כהן – מנהלת הארוע,ד"ר  גיא  כהן מנהל שלוחת ים המלח, אורן רז וכל חוקרי שלוחת ים המלח.

     

     

יום המדע בערבה תיכונה התקיים ב 6.3.2017 השתתפו כ 500 איש בוגרים, נוער  וטף.

את הארוע סכמה אילת להב ביגר, מנהלת מחלקת חינוך ומתנ"ס ערבה, מ.א. הערבה התיכונה

יום המדע הוא הזדמנות נהדרת לחשוף את הילדים וגם את ההורים בהנאה לתופעות מדעיות, ולעורר עניין וסקרנות במדע. את ההפנינג בתחנת יאיר הובילו גם השנה תלמידי שכבת  ט' בהנחייתם של ד"ר עודד קינן, מורי החווה החקלאית וחוקרי המו"פ ומרכז מדע ים המלח והערבה. במהלך החודשים האחרונים לקחו התלמידים חלק במחקרים במו"פ, מחקרים אלו תורגמו לפוסטרים מדעיים מרשימים ולתחנות חווייתיות שהוצגו לתושבי הערבה. תלמידי שכבת ט' הסבירו לקהל הרב שהגיע על תופעות מדעיות מעניינות, ושימשו דוגמא אישית לתלמידים הצעירים בהפגנת הידע שלהם ולקיחת האחריות על ארגון והפעלת האירוע.  בנוסף לתחנות הופיע נמרוד אלדיאה מהצמד "טופ גיק" שנחשבים ליוטיוברים, (בעלי בלוג ביו-טיוב), המובילים היום בארץ. נמרוד התארח בתחנות, הציג אותן וערך חידון נושא פרסים לילדי הערבה. האירוע הסתיים במופע הקסמים של "מדען נולד".

תודה גדולה לעודד קינן – מנהל חממת הערבה על ארגון והובלת האירוע, ותודה למורי ביה"ס התיכון, מורי "חממת הערבה", חוקרי המו"פ ומרכז המדע וכמובן לתלמידי שכבת ט' על עבודתם היפה.